Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Producent wózków paletowych - Zakrem

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru paleciaka

Codzienna praca w magazynie wiąże się niejednokrotnie z tym, że będzie trzeba przewozić różne cięższe rzeczy. Jeżeli będą one umieszczone na paletach, to doskonale będą się do tego celu nadawały specjalne urządzenia, znane powszechnie jako wózki do palet. Ich konstrukcja nie jest skomplikowana, mają one bowiem odpowiedniej długości widły, za pomocą których palety są podnoszone, oraz napęd, pozwalający na przejeżdżanie z miejsca na miejsce. Ich zastosowanie przede wszystkim się przekłada na poprawę skuteczności i wydajności pracy, bo nie będzie trzeba rozpakowywać wszystkich palet i przenosić zawartości ręcznie. Podczas takiego przenoszenia zawsze może się pojawić ryzyko jakiegoś wypadku, a użycie paletowego wózka ogranicza to znacząco. Obecnie największą popularnością cieszą się dwie odmiany takich sprzętów, to znaczy ręczne i z napędem elektrycznym. Wózki paletowe ręczne, jak zresztą można zorientować się po ich nazwie, obsługiwane są w sposób ręczny. Ich konstrukcja jednak jest na tyle ciekawa, że po podniesieniu palety do góry da się nimi jeździć bez potrzeby używania dużej siły. Charakteryzują się dość zwartą budową i zwrotnością, dzięki czemu świetnie będą się sprawdzać nawet w przypadku ciasnych magazynów.

Dużo bardziej skuteczne są wózki do palet. Dzięki systemowi sterującemu i silnikowi przewożenie nimi ładunków nie stwarza żadnych problemów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że posiadają one większe gabaryty i mniejszy skręt, co czasami utrudnia manewry. Jeśli ktoś będzie planował kupno tego typu wózka, to przy wyborze dobrze żeby zwrócił swoją uwagę na parę ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności istotne są wymiary, gdyż od nich będzie zależała wygoda pracy, lecz również i maksymalny udźwig. Ten w zależności od modelu wahać się może od dwóch do trzech ton, generalnie im będzie to więcej, tym trzeba się liczyć z wyższą ceną. W niejednym przypadku duże znaczenie będzie też mieć maksymalna wysokość na którą się podnoszą widły, to w dużym stopniu zależy od tego, jak wygląda podłoga w środku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.