Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest główne przeznaczenie bram i słupów do sygnalizacji

Duża część kierujących nie zastanawia się wcale nad tym, z czego się składa infrastruktura ulic i dróg, po jakich poruszają się codziennie. Owszem, oczywiście zauważają znaki czy światła, ale już w jaki sposób są one przyczepione niekoniecznie. A w praktyce takie wyposażenie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, ponieważ jest dzięki temu możliwość sprawnego sterowania ruchem. Zwłaszcza to dotyczy sygnalizacji, jaka przeważnie działa przez cały czas, i niejednokrotnie musi obsłużyć kilka pasów. Sterowanie świeceniem świateł odbywa się przy pomocy nowoczesnych systemów, natomiast tak samo ważne będzie to, jak się je fizycznie zamontuje. W końcu takie światła ważą nawet do kilku kilo, a narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym mocne wiatry. I to zamocowanie musi być na tyle solidne, żeby nawet w czasie wichur nic nie odpadło. Z tego też powodu słupy sygnalizacyjne przeznaczone do tych celów są odpowiednio projektowane, tak żeby tę funkcjonalność, a jednocześnie bezpieczeństwo zagwarantować.

Takie słupy w zależności od miejsca ustawienia mogą mieć różną konstrukcję. Jeśli światła obsługiwać mają jakąś niedużą ulicę, to bez problemów zamontować je można na pionowym stojaku. Niekiedy z uwagi na kwestie techniczne takiej możliwości może nie być, i wówczas stosuje się wersję z wysięgnikiem. Takie rozwiązanie sprawdza się też dobrze w przypadku, gdy jezdnia posiadać będzie więcej niż jeden pas. Same wysięgniki mogą być skierowane pod skosem lekko w górę, albo też całkiem w poziomie. Często na takich słupach montowane są dodatkowe elementy, na przykład kamery, czujniki ruchu czy nawet najzwyklejsze znaki drogowe. W przypadku naprawdę szerokich ulic wartą rozważenia opcją są chociażby bramy sygnalizacyjne. Ze względu na to że są one złożone z dwóch słupów w pionie i rozciągniętej między nimi poprzeczki, to zapewniają znacznie lepsze parametry związane z wytrzymałością. Tego typu elementy przeważnie są produkowane z dobrej jakościowo stali, i dodatkowo zabezpieczone przed działaniem korozji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.